Žaluzie interiérové a venkovní

Úvod » Stínící technika » Žaluzie interiérové a venkovní

Horizontální řetízkové žaluzie

Horizontální žaluzie stále patří k nejrozšířenějšímu způsobu zatemnění a obraně proti slunci. Velmi rozšířené jsou řetízkové žaluzie v celostínícím provedení, které lze instalovat na téměř každé okno. Po stranách je žaluzie vedena v silonových vodičích.

Velmi důležité je vlastní zameření, kdy je žaluzie zaměřena s přesností v jednotkách milimetrů alespoň ve třech různých bodech okna. Výška žaluzie se zaměřuje s přesností 5mm. Před vlastní instalací je mechanismus žaluzie ošetřen silikonovým olejem pro zaručení lehkého chodu i poměrně velkých žaluzií. Dále je ošetřeno silonové vedení žaluzie, což zajistí nehlučný chod při vytahování a spouštění žaluzie.

Nejčasteji používané jsou lamely tloušťky 0,18mm se šířkou 25mm v široké paletě barevných provedení. Pro větší rozměry oken lze použít lamely tloušťky 0,21mm. Celou žaluzii je možno barevně přizpůsobit ke konkrétnímu oknu. Tyto žaluzie lze vyrobit i pro atypická okna, avšak u těchto oken lze žaluzii vytáhnout jen do zúžené části okna.

Dodací lhůta žaluzií je do 7 dnů, záruka na horizontální žaluzie je 36 měsíců.

Vertikální žaluzie

S vertikálními látkovými žaluziemi můžete v místnosti s mnoha prosklenými plochami jednoduše a rychle vytvořit útulnou atmosféru a zároveň se chránit před slunečními paprsky. Pokud se jedná o obývací pokoj, kuchyň, koupelnu či ložnici, výběr látek je dosti rozsáhlý, aby při vysoké kvalitě a široké barevné škále uspokojil Vaše přání. I pro Vaši pracovnu, přijímací kancelář, či jinou místnost zcela jistě najdeme řešení.

Ovládání žaluzií je standardně ruční, ale je samozřejmě možné i elektrické, kdy motor je řízen buď spínačem nebo dálkovým ovládaním. Žaluzie se vyrábí v provouhlých tvarech (čtverec, obdélník). Je možné dodat vertikální žaluzie i do šikmin.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru.

Žaluzie lze ovládat šňůrou, klikou nebo elektropohonem, který má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle žaluzie doplněny krycími plechy pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií. Používají se k zastínění oken u moderně pojatých rodinných domů. Jsou také vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.

Interiérové a venkovní žaluzie - vybrané reference

venkovní žaluzie
venkovní žaluzie
venkovní žaluzie

» všechny reference «

Kontakt

Tel.: +420 602 556 189
E-mail: kulich.zdenek@seznam.cz

Zdeněk Kulich - Žaluzie Kulich
Kmochova 988/6
779 00 Olomouc - Nová Ulice

Žaluzie Olomouc | Zajímavé odkazy | Tvorba internetových stránek
Úvod  |  Stínící technika  |  Reference  |  Poptávkový formulář  |  Kontakt